5 Aralık 2010 Pazar

Espiri mi Espri mi? Her neyse ondan işte...Espiri* yapma konusu artık canıma tak etmiş durumda! Yettin artık! Öff...
Bu gün dershanede yine heyecanla komik bi şeyler anlattım anlattım sonra kimse gülmedi. Yüzüme tip tip baktılar. Bozuldum tabi... Arkamda da Çohoş(Yan sınıftan bi çocuk...) oturuyordu. Bi şey dedi, tam duymadım. Umarım benle dalga geçmemiştir! Ama iyi çocuk Çohoş, geçmemiştir yahu... Geçmemiştir... Di mi?
Olay şu ki: ben toplu ortamda espiri yapamıyorum ve ezik duruma düşüyorum. Millet bana içinden dil çıkarıyor, hissediyorum. Lakin tek kişiyle konuşurken o kadar kötü değilim, tepki geliyor en azından.. Böyle 'hahahahühühühoğopuhaha' kadar olmasa da 'hehehe :)' yi duyuyorum yahu... Acaba ben bozulmayayım diye mi gülüyorlar? Bak şimdi de bu takıldı aklıma. Ya Rabbiiiiim!
Espiri yapma işi yetenek meselesi. Gerçekten bak, inanıyorum buna. Ve ben bu konuda yeteneksizim.
Mesela sınıfta önümde bi velet otururdu. Bi olay olurdu ben mırıldanırdım aklımdan geçenleri. Önümdeki çocuk o kadar kısık sesle söylediğim şeyleri nasıl duyardı bilmiyorum; ama duyardı işte ve sesli söylerdi. Herkes yerlere yatardı gülmekten. Sinir olurdum, ispat et edebiliyorsan... Tamam belki benzer şeyler gelebilir insanın aklına; ama aynı kelimeler de gelmez ki canım!..
Yine bu gün dershanede, herkes konuşuyordu.Umarsızca -aslında bana komik gelen; ama genelde kimse gülmediği için yine gülmeyeceklerini tahmin ettiğim- bi şey söyledim. Birden kahkahalarla gülmeye başladılar.
İnsanları anlamak zor... xS xP


* Espri kelimesi; espiri mi espri mi belli değil... Tdk'da da yokmuş. Espiri yazdım gitti, kusuruma bakmayıver... xP

6 yorum:

 1. espri anında öylesine çıkınca birden gülüyorlar da espri yapıcam diye yola çıkınca olmuyor işte. Kendimizi herhalde tam olayın içine katamıyor muyuz ne? bir de çok kızdım ben o oğlana. Senin cümlelerini çalıp duruyormuş.

  YanıtlaSil
 2. Olabilir yaa... En iyisi hiç espiri yapmamak :)
  Gerçi kötü espirilerimi de yapmazsam 'Günaydın, iyi akşamlar' dan başka bir şey konuşmayacağım nerdeyse xD
  Ben de çok kızmıştım ona xD

  YanıtlaSil
 3. espri bebeğim o :D gülmeyenlerin ağzını kırıyım ayrıca da -_-

  YanıtlaSil
 4. Tamam o zaman...
  Hihiii :)
  Kır kır kır! :)

  YanıtlaSil
 5. Sen bir harikasın vesselem...

  YanıtlaSil
 6. Profösör
  Yapmayın böyle efenim, birden böyle iltifat yüklenince arıza veriyor benim devreler :)

  YanıtlaSil

Çorbada senin de tuzun bulunsun ;) :)